Anglický jazyk - představení

4. května 2015 v 17:54 | Grace

Jak se vhodně představit anglicky?

Představování zabere asi půl minuty a očekává se od Vás, že se představíte, řeknete o sobě několik stručných informací, případně si se zkoušejícím ujasníte, jaké číslo maturitní otázky jste si vytáhli.


PŘÍKLAD VHODNÉHO PŘEDSTAVENÍ SE KOMISI U MATURITY Z ANGLIČTINY (0,5 min.)

ZKOUŠEJÍCÍ: Sit down please. Could you please introduce yourself to the committee? (Posaďte se, prosím. Mohl/a byste se prosím představit maturitní komisi?)

STUDENT: Yes, of course. My name is Martina Skvělá, I am 19 years old and I am here for the final part of the school leaving examination on English language and I'll do my best to get a good grade. If you would like to know more about me, I will be happy to answer your questions. (Ano, samozřejmě. Jmenuji se Martina Skvělá, je mi 19 let a jsem zde kvůli poslední části maturity z anglického jazyka a budu se snažit dostat dobrou známku. Budete-li se o mně chtít dozvědět více, ráda odpovím na Vaše otázky.)

ZKOUŠEJÍCÍ: Thank you. Could you tell me your task sheet number so I can check it? (Děkuji. Mohla byste mi říct číslo Vašeho pracovního listu, abych jej mohl zkontrolovat?)

STUDENT: Sure, it's number 16. (Jistě, je to číslo 16.)

ZKOUŠEJÍCÍ: OK. Thank you very much. Let's go to Part One. (V pořádku, děkuji. Pojďme tedy na první část.)

Proč maturant v našem vzorovém představení se udělá na komisi hned na začátku dobrý dojem?

  • ihned vhodně anglicky reaguje na dotazy zkoušejícího
  • v dostatečné míře se představí, neuvádí ani příliš mnoho, ani příliš málo informací o sobě
  • do svého představení student zakomponoval důvod, proč je u ústní zkoušky: "Budu se snažit dostat dobrou známku." Což není ani přehnané, ani zbytečně skromné.
  • užívá synonyma hned na začátku zkoušky, čímž prokazuje šíři své slovní zásoby: Of course, sure, yes. Nikoliv pouze jednoslovné "yes".
  • student působí sebevědomě, ale nikoliv příliš sebevědomě - maturitní zkouška je vážná událost a slušnost maturitní komise ocení
  • celá představovací seance proběhne ve stanovené půlminutce
Rada na závěr? Nezapomeňte se usmívat a šířit kolem sebe pozitivní náladu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama